O sponsorizare din partea firmei Kober

Asociaţia noastră are un vis măreţ, acela de a construi traseul Camino de Santiago pe teritoriul României. Cu paşi mărunţi, dar siguri, obiectivul nostru începe să prindă contur în mai multe zone din ţară, una din ele fiind Moldova. Cu ajutorul membrilor asociaţiei şi voluntarilor s-a început marcarea traseului la Iaşi şi în judeţul Bacău.

Un alt ajutor important pe care l-am primit de curând este o sponsorizare din partea firmei Kober, care ne-a furnizat vopsea și diluant ce vor fi folosite pentru marcarea traseului cu semnele specifice, săgeata şi scoica galbenă, în zona Moldovei.

Mulţumim şi pe această cale pentru acest sprijin, suntem bucuroşi că în acest proiect încep să se implice şi persoane şi instituţii din afara asociaţiei noastre. Unde-s mulţi puterea creşte, împreună vom reuşi să ducem la bun sfârşit visul nostru. Împreună mergem pe Camino, aşa cum a spus şi Papa Francisc, cu ocazia vizitei sale la Iaşi.

Ajută-ne să semnalizăm Camino de Santiago în Moldova! Scrie-ne un e-mail la adresă: voluntari@caminoromania.org

Buen Camino!